Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ChynoranyHľadať
 
 

Šport v obci

Naši športovci

20-a,Ľudmila Maťavková.jpg

Ľudka Maťavková - Talent roka 2013

Je príjemné písať tieto riadky o dievčine, ktorú sme poznali od jej útleho detstva a vídavali na futbalovom ihrisku. Tou dievčinou je Ľudka Maťavková (ročník 1998). S futbalovou loptou sme ju so záujmom sledovali a zainteresovaní vedeli, že z talentovaného dievčaťa vyrastie dobrá futbalistka. Zúročila tak svoje nesporné schopnosti, ktoré jej vštepoval jej otec Jozef, známy dlhoročný aktívny hráč Chynorian, ale najmä starý otec, taktiež Jozef, ako tréner prípravky i žiakov Chynorian.

V prvú februárovú nedeľu vyhlasovali v popradskom hoteli Aqua City ženskú futbalovú Jedenástku roka 2013. Pri tejto príležitosti sa dostalo veľkej pocty i našej Ľudke, ktorú už dlho sledovali futbaloví „fajnšmekri“. Ako slovenská mládežnícka reprezentantka nastupovala so znakom Slovenska na hrudi už i v zahraničí, hrávala za žiakov i za druholigový ženský tím Baníka Horná Nitra, teraz bola honorovaná titulom Talent roka 2013.

„Bola som milo prekvapená. Toto ocenenie mi dáva motiváciu na sebe ďalej pracovať, aby som o pár rokov figurovala aj v dospelej jedenástke roka. Chcela by som sa poďakovať svojmu otcovi, ale aj starému otcovi za to, že ma vždy podporovali v tom, čo ma baví. Poďakovanie patrí i sekretárovi Oblastného futbalového zväzu v Prievidzi pánovi Balážovi, ktorý ma dostal do ženského futbalu na Slovensku,“ povedala šťastná Ľudka. Ocenenie jej odovzdal tréner ženskej futbalovej reprezentácie Zsolt Pakusza.

Ku gratuláciám sa pripája aj výbor OŠK Chynorany i fanúšikovia s prianím veľa úspechov na zelených trávnikoch futbalových ihrísk doma i v zahraničí.

                                                                          materiál: SFZ, spracoval: Miro Kováčik

Marta Vöröšová - držiteľka rekordného času v atletike....

Marta VorošováSo športom som začala na základnej škole v 5.triede. K športu ma priviedol p. učiteľ Jozef Žažo, ktorý zrejme už vtedy vo mne videl nejaký potenciál. Moje prvé preteky som vyhrala s veľkým náskokom, a tak som sa tešila aj na druhé, ktoré sa zakrátko konali vo Veľkých Uherciach. Tiež boli pre mňa úspešné. Veľký krásny tortový podnos za prvé miesto mám doma dodnes. A tak to šlo ďalej, až do skončenia základnej školy, ktorú som reprezentovala aj v basketbale a iných športových disciplínach.

Po nástupe na strednú školu v Bratislave som všetok svoj voľný čas venovala športu. Hrala som basketbal, volejbal, robila som klasické lyžovanie, branné preteky a samozrejme atletiku. Mala som šťastie, lebo môj triedny profesor p. Juraj Munka bol zanietený športovec a tiež veľmi rýchlo zistil, že šport, zvlášť atletika, je môj život. Nasledoval nástup do atletického oddielu Slovan Bratislava, kde som začala behávať u p. Pavla Safku. A ako to býva medzi trénermi zvykom, po jednom tiež vyhranom preteku, ma oslovil tréner z Interu Bratislava p. Karol Potöcz. Spýtal sa ma, či nechcem prestúpiť k nemu. Inter bol vtedy úspešnejší oddiel a ja som neváhala. Tak sa začala moja profesionálna športová kariéra. Začala som behávať 1. československú ligu za Sláviu UK po boku Jarmily Kratochvílovej, vďaka ktorej som si zlepšovala rekordy. Mimochodom, p. Kratochvílová má dodnes neprekonané svetové rekordy. Behávala som 400 m, 800 m a 1500 m na veľkých významných bratislavských pretekoch, známych ako P – T – S alebo Istropolitana a mnoho ďalších aj v zahraničí - v Rakúsku, Taliansku, Maďarsku či v Írsku, odkiaľ som si odniesla tri prvenstvá: v behu na 400 m, 800 m a v štafete na 400 m. Ale osud sa so mnou tiež pohral, a tak som prišla aj k vážnym úrazom, ktoré ma prinútili skončiť s profesionálnym behaním. Vydala som sa a po narodení mojich dvoch detí som opäť začala behávať, ale už len rekreačne. Chodila som do Rakúska, kde boli výhry aj finančne ocenené. Behávam dodnes rekreačne, lyžujem, plávam, bicyklujem. Šport a pohyb je u mňa stále „silná droga“. Milo ma prekvapilo, keď mi môj bývalý tréner, p. Karol Potocz, oznámil, že môj halový rekord na 600 m z roku 1984 bol po 30-tich rokoch prekonaný. Teší ma, že moja obrovská drina, odriekanie a pevná vôľa nevyšla nazmar.

Výsledky Mítingu olympijských nádejí V4, BRATISLAVA 26. januára 2014 (SITA)

Strieborná medailistka v behu na 400 m prekážok na minuloročnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) Michaela Pešková utvorila na sobotnom atletickom halovom Mítingu olympijských nádejí krajín V4 v Bratislave najlepší slovenský výkon histórie v behu na 600 m. Ešte len 16-ročná zverenka trénera Eduarda Čordáša v Slávii Trnava dosiahla výborných 1:37,42 min a o 38 stotín prekonala doterajší najlepší čas Marty Vörösovej spred 30 rokov (28. 1. 1984) v Bratislave.

Miro Pospíchal - Autoslide 2014

Pospíchal
Miro Pospíchal už si zažil, ako chutí víťazstvo na Autoslide a to v divízii 4x4. Tento rok sa ale na štart postavil opäť s "dvojkolkou" VW Polo a opäť mal tie najvyššie ambície. To či porazil dvoch bývalých víťazov tejto divízie S. Korytára a K. Šedivého, to sa dozviete už z nasledujúcich videí.

 

 

Autoslide 2014 Miro Pospíchal 1 rozjazda, autor videa: Ľuboš Geleta

Autoslide 2014 Miroslav Pospíchal 2 rozjazda, autor videa: Ľuboš Geleta

Autoslide 2014 Miroslav Pospíchal 3 rozjazda zastavená, autor videa: Ľuboš Geleta

Autoslide 2014 Miroslav Pospíchal opakovaná 3 rozjazda 4 x 2, autor videa: Ľuboš Geleta


 
ÚvodÚvodná stránka